KONST / Litografier / Litografi 8474019
*
nr 847 4019
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Litografi, Sven Jonson (1902-1981), 355/390, motivets mått: 40x48
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 19:13:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 19:34:18
1
Vinnande bud
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Sven Jonson
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Läs mer om Grafik
nr 847 4019
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Litografi, Sven Jonson (1902-1981), 355/390, motivets mått: 40x48
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 19:34:18 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38